سطح تعریف نشده

سطح تعریف نشده

به دنبال بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس می گردید؟ و یا دنبال راهی برای فشرده کردن عکس های سایت وردپرسی تان هستید؟ سئو تصاویر وردپرس در گرو کاهش حجم و حفظ کیفیت تصاویر است.

افزونه های فشرده ساز تصاویر به شما این امکان را میدهند که به راحتی تصاویر را داخل وبسایت وردپرسی خود بهینه سازی کنید و در نتیجه سرعت سایت خود را افزایش دهید. در این نوشته، ما بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس را با یکدیگر مقایسه کرده ایم.

 

آیا به افزونه فشرده سازی تصویر نیاز دارید؟

تصاویر نسبت به متن حجم بیشتری دارند و این به این معناست که مدت زمانی بیشتری به طول می انجامد تا بارگزاری شوند و باعث کاهش سرعت وبسایت شما می شوند.

اما احتمالا این را شنیده اید که می گویند: “یک عکس، هزار کلمه است”. تصاویر محتوای سایت شما را جذاب تر و قابل فهم تر می کنند، بنابراین استفاده از تصاویر در وبسایت ضروری است.

برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی، می بایست تصاویر را برای استفاده در وب بهینه سازی کنید. بهترین راه برای این کار، استفاده از Photoshop یا دیگر نرم افزارهای ویرایش عکس، پیش از آپلود کردن تصاویرتان بر روی وبسایت است. اینکار به شما کنترل بیشتری بر روی کیفیت تصاویرتان ارائه می دهد.

اما تمام کاربران نمی توانند به راحتی از نرم افزارهای ویرایش عکس استفاده کنند و یا زمان کافی برای این کار ندارند. برای برخی دیگر آپلود کردن تصویر هم یک کار دشوار است.

خوشبختانه، چندین افزونه برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس وجود دارند که می توانند به شما کمک شایانی کنند. این افزونه ها تصاویر شما را، با فشرده کردن آنها، به صورت خودکار بهینه سازی می کنند و حجم آن ها را کاهش می دهند.

برای مقدمه کافی است، بیایید به بررسی ۵ افزونه برتر فشرده سازی تصویر وردپرس بپردازیم.

 

۵ افزونه بهینه سازی تصویر وردپرس

افزونه ۱ : reSmush.it

افزونه شماره 1 بهینه سازی تصاویر وردپرس reSmush.it

reSmush.it بهترین افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس است. از قابلیت های بالقوه این افزونه می توان به بهینه سازی خودکار تصاویر به هنگام آپلود و امکان بهینه سازی دسته جمعی تمام تصاویر وبسایت اشاره کرد.

این افزونه از API مخصوص reSmush برای بهینه سازی تصاویر استفاده می کند و به شما امکان انتخاب میزان فشرده سازی به هنگام آپلود را میدهد. نقطه منفی این افزونه این است که سطح های مختلف فشرده سازی ندارد! همچنین حداکثر حجم عکس پشتیبانی شده توسط این افزونه، ۵ مگابایت می باشد. می توانید یک عکس را در لیست سفید قرار دهید تا عمل فشرده سازی بر روی آن صورت نگیرد.

 

افزونه ۲ : EWWW Image Optimizer

افزونه شماره 2 بهینه سازی تصاویر وردپرس EWWW Otimizer

EWWW Image Optimizer یک گزینه خوب برای فشرده سازی تصاویر درون وردپرس است. کارکردن با این افزونه ساده بوده و میتواند تصاویر را به هنگام آپلود، فشرده و بهینه سازی کند. علاوه بر این، می توانید تصاویر قدیمی تر را نیز به صورت دسته جمعی بهینه سازی کند.

تمام اقدامات این افزونه در سرور شما انجام می گیرد و این بدین معناست که برای استفاده از این افزونه نیاز به ساختن اکانت برای دریافت کد API مخصوص نیستید. همچنین به واسطه این افزونه، می توانید تصاویر را در هرکجای سرور که مد نظرتان بود، فشرده سازی کنید و محدود به کتابخانه رسانه های وردپرس نمی شود. برای استفاده از این افزونه به حساب کاربری خاصی نیاز ندارید، اما برای امکانات اضافه تر می بایست برای API آنها ثبت نام کنید.

 

افزونه ۳: Compress JPEG & PNG Images

افزونه شماره 3 بهینه سازی تصاویر وردپرس Tiny PNG

افزونه Compress JPEG & PNG Image توسط تیم TinyPNG نوشته شده است و برای استفاده از آن، به حساب کاربری نیاز دارید. با حساب کاربری رایگان در هر ماه می توانید ۱۰۰ عکس را بهینه سازی کنید. می تواند به صورت خودکار در زمان آپلود تصاویر را بهینه سازی کند و یا به صورت دسته جمعی تمام تصاویر سایت را فشرده کند.

در صفحه تنظیمات افزونه می توانید انتخاب کنید که کدام سایزهای عکس ها را می خواهید بهینه سازی کنید. علاوه بر این، می توانید مقدار حداکثر برای سایز تصاویر آپلود شده قرار دهید. عکس هایی با ابعاد بزرگتر از سایز تعیین شده، به صورت خودکار توسسط افزونه کوچک می شوند.

 

افزونه ۴ : ShortPixel Image Optimizer

افزونه شماره 4 بهینه سازی تصاویر وردپرس ShortPixel

ShortPixel Image Optimizer یکی دیگر از افزونه های کاربردی وردپرس برای کاهش حجم تصاویر است. این افزونه از شما می خواهد با وارد کردن ایمیل خود یک کد API دریافت کنید. حساب رایگان به شما اجازه می دهد تا در هر ماه ۱۰۰ تصویر را بهینه سازی کنید و اگر نیاز به افزایش این محدودیت داشتید، می بایست بسته های پولی را خریداری کنید.

درست پس از فعالسازی افزونه، بهینه سازی تصاویر آغاز شده و تصاویر اصلی شما داخل یک پوشه جداگانه ذخیره می شوند. می توانید قبل و بعد از بهینه سازی هر تصویر را مشاهده کنید تا تفاوت در کیفیت را به چشم ببینید. ShortPixel قابلیت های پیشرفته ای دارد و به شما امکان انتخاب فرمت فشرده سازی را نیز می دهد.

 

افزونه ۵: WP Smush

افزونه شماره 5 بهینه سازی تصاویر وردپرس WP Smush

WP Smush یکی دیگر از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر است. تصاویر را به هنگام آپلود بهینه سازی می کند و قابلیت این را نیز دارد که تصاویر قدیمی تر را به صورت همگانی بهینه سازی کند. همچنین می توانید حداکثر وضوح (Resolution) را برای تصاویر تعیین کنید تا پس از آپلود سایز آنها مطابق تنظیم شما کاهش پیدا کند و در نتیجه حجم آنها کاهش می یابد.

نسخه رایگان افزونه برای استفاده نیازی به ساختن حساب کاربری ندارد. فشرده سازی دسته جمعی تصاویر به شما اجازه می دهد تا در هر بار بهینه سازی، تنها ۵۰ تصویر را فشرده کنید و برای بهینه کردن تمام تصاویر می بایست چندین بار این کار را انجام دهید.

 

مقایسه افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس

حال شما با افزونه های برتر فشرده سازی تصویر وردپرس آشنا شدید، وقت آن رسیده تا در عمل هر افزونه خودش را نشان دهد.

برای انجام این مقایسه یک تصویر ثابت را انتخاب کردیم و سپس با هر کدام از افزونه ها به صورت جداگانه حجم نهایی تصویر را ثبت کردیم.

مقایسه فشرده سازی تصاویر JPEG

ما از تصویر زیر برای مقایسه استفاده کردیم، حجم تصویر ۱۱۸ کیلوبایت است.

 

تصویر استفاده شده برای تست JPEG

 

تنظیمات هیچکدام از افزونه ها را تغییر ندادیم و همه همان هایی بودند که پس از فعال سازی افزونه بودند.

 

نتایج تست فشرده سازی تصویر JPEG

 

مقایسه فشرده سازی تصاویر PNG

در مرحله بعد به سراغ فشرده سازی تصاویر PNG رفتیم تا ببینم کدام افزونه عملکرد بهتری دارد.

از تصویر زیر که حجم اصلی آن ۱۰۲ کیلوبایت بود برای این تست استفاده کردیم.

 

تصویر تست فشرده سازی فایل PNG

 

و نتایج به صورت زیر بودند:

 

نتایج تست فشرده سازی تصویر PNG

 

کدام افزونه بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس است؟

اگر به دنبال تنظیمات زیاد و پیشرفته نیستید، می توانید از reSmush.it استفاده کنید؛ این افزونه بهترین عملکرد را در بین افزونه های مورد تست ما داشت. می توانید به نتایج تست رجوع کنید تا تفاوت حجم را متوجه شوید.

اگر می خواهید برای بهینه سازی تصاویرتان هزینه کنید، بهتر است از Shortpixel استفاده کنید که عملکرد مناسبی ارائه کرده بود.

EWWW Image Optimizer یک افزونه عالی با تنظیمات پیشرفته است، اما برای استفاده از روش های بهینه سازی تصویر که باعث تفاوت زیاد در حجم می شوند می بایست از API پولی آنها استفاده کنید و اندکی به جیب خود ضرر بزنید!

 

امیدوارم که این نوشته درباره بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس برای شما کاربردی بوده باشد. در صورتی که سوالی در خصوص این مورد برایتان ایجاد شد، کافیست آن را با من در کامنت ها در میان بگذارید. اگر افزونه بهتری می شناسید، آن را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

با آنکه نوشته “۵ افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس” به صورت ترجمه بوده است، اما محتوای آن بررسی شده است و صحت اطلاعات آن مورد تایید می باشد.

 

 

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۷/۰۶/۲۳دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ, وردپرسبرچسب ها: , ,
نظرات و دیدگاه شما

نظرات شما عزیزان

  1. Avatar
    sh.m ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ در ۲۰:۵۶ - پاسخ دادن

    ممنون عالی بود.