سطح تعریف نشده

سطح تعریف نشده

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد. این عبارت به معنای بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر نظیر گوگل می باشد. حال که بیشتر ترافیک ورودی به سایت ها از طریق موتورهای صورت می گیرد، اهمیت سئو افزایش پیدا می کند. به همین دلیل سئو یک فرآیند اجتناب ناپذیر برای هر وبسایتی می باشد. افزونه Yoast SEO که از بهترین و استانداردترین افزونه ها برای سئو وبسایت وردپرسی شما می باشد، از مزایای زیر برخوردار است:

مزایای افزونه Yoast SEO

  • رایگان است. بله جالب است بدانید که این افزونه قدرتمند به صورت رایگان از طریق بخش افزونه های وردپرس در دسترس کاربران می باشد. علاوه بر نسخه رایگان، نسخه Premium این افزونه نیز وجود دارد که قابلیت های بیشتری به شما ارائه می دهد اما برای یک سایت نوپا، که هزینه کردن برایش ممکن است ریسک باشد، همین نسخه رایگان Yoast SEO کافی می باشد.
  • Sitemap اگر تا به حال به مسافرت های خارج از شهر خود رفته باشید، حتما متوجه این خواهید شد که در صورتی که نقشه با خود داشته باشید چقدر ممکن است سفر بهتر و لذت بخش تری داشته باشید. گاها ممکن است بعلت آشنا نبودن به مسیر به جایی سفر نکنید! این کاری است که روبوت های جستجوگر انجام می دهند. به وبسایت شما می آیند و دنبال نقشه می گردند تا راهشان را پیدا کنند. Yoast SEO برای آنها این نقشه را آماده می کند.
  • با جدیدترین الگوریتم های گوگل بروزرسانی می شود. گوگل به عنوان برترین موتور جستجوی جهان هرازگاهی تصمیم به تغییر الگوریتم نتایج جستجو می گیرد. با این کار ممکن است وبسایتی که در جایگاه نخست قرار داشت، پس از تغییر الگوریتم حتی به صفحه دوم برود! از این رو داشتن افزونه ای که مطابق جدیدترین الگوریتم های گوگل باشد بسیار حائز اهمیت است.

قابلیت های Yoast SEO

با Yoast SEO مطالب بهتری بنویسید

با استفاده از پیش نمایش نتیجه جستجو در موتورهای جستجوگر، حاصل کار خود را در زمان طراحی ببینید! آیا تیتر مطلب بسیار بلند است یا کوتاه؟ محتوای متا شما آنچه باید در مورد پست به اطلاع کاربر برساند را می رساند؟

با استفاده از این قابلیت نه تنها رتبه سایت شما بهبود پیدا می کند، بلکه باعث جذب ترافیک ها و کلیک های ارگانیک خواهید شد.

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که ترافیک هایی که توسط محتوای مناسب جذب می شوند، ضریب ماندگاری بالایی دارند.

تجزیه و تحلیل برگه ها

قابلیت تحلیل برگه های Yoast SEO مسائل ریزه کاری را که ممکن است فراموش کرده باشید بررسی می کند. برای مثال بعضی از بررسی های انجام شده در زیر آمده است:

  • در صورتی که در پست اتان تصویر بارگزاری کرده اید، آیا alt tag تصویر شامل کلمه کلیدی مربوط به پست می شود یا خیر
  • پست شما به اندازه کافی محتوا داشته باشد
  • در صورتی که توضیحات متا برای پست نوشته باشید، آیا شامل کلمه کلیدی می شود یا خیر
  • آیا از تیترها به درستی استفاده کرده اید
  • و خیلی موارد دیگر

افزونه امکان این را نیز به شما می دهد تا برای تمام دسته بندی ها، برچسب ها و آرشیو های طبقه بندی شده اطلاعات متا را وارد کنید تا امکان بهبود آن صفحات را نیز داشته باشید.

در کل، با استفاده از این افزونه می توانید مطمئن شوید که محتوای قرار داده شده بر روی سایت شما، همان است که موتورهای جستجوگر به آن علاقه شدید دارند!

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید: ۶ دلیل عدم موفقیت سئو

 

بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجوگر

با اینکه وردپرس برای SEO بسیار خوب و مناسب است، اما به برخی دستکاری ها نیاز دارد تا عالی شود. افزونه Yoast SEO شما را راهنمایی می کند که به چه تنظیماتی نیاز دارید، برای نمونه به شما یاداوری می کند که پیوند یکتاهای Pretty را فعال کنید. اما این تنها بخشی از افزونه است، Yoast SEO متا تگ ها را به صورت خودکار بهینه سازی می کند و سپس آن ها را اضافه می کند. همچنین صفات لینک دادن که گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر به آن علاقه دارند را نیز درج می کند.

متا و صفات لینک ها

با Yoast SEO کنترل کنید که کدام صفحه نتایج اش را به موتور جستجوگر نشان دهد و کدام یک خیر. به صورت پیش فرض به موتورهای جستجوگر گفته می شود تا تمامی صفحات سایت، اعم از دسته بندی ها و آرشیو برچسب ها، را index کنند.

خود وردپرس تنها عناصر لینک کانونی را در تک صفحات نشان می دهد، اما Yoast SEO باعث می شود که عناصر لینک کانونی در همه جا منتشر شوند. گوگل اخیرا اعلام کرده است که آنها همچنین از عناوین پیوند rel = “next” و rel = “prev” در بخش Header آرشیوهای پیمایش شده استفاده خواهند کرد. این افزونه آن ها را به طور خودکار اضافه می کند.

نقشه های XML

افزونه Yoast SEO دارای پیشرفته ترین قابلیت XML Sitemaps بین افزونه های وردپرس است. این افزونه به طور خودکار نقشه های XML ایجاد و گوگل و بینگ را از وجود نقشه های سایت مطلع می کند. نقشه های XML شامل تصاویر در پست ها و صفحات شما نیز می شود، بنابراین تصاویر شما در موتورهای جستجو نیز بهتر می شوند.

این XML Sitemap ها حتی در سایت های بزرگ به دلیل چگونگی ایجاد آنها کار می کنند. این افزونه با استفاده از فهرست Sitemap که به Sub-Sitemaps برای هر ۱۰۰۰ پست تقسیم می شود، نقشه کلی سایت را تولید می کند. همچنین با انواع پست سفارشی و طبقه بندی های سفارشی به طور خودکار کار خواهد کرد و این در حالیست که به شما اجازه می دهد که آنها را از نقشه سایت XML حذف کنید.

بعلت آنکه از XML برای نقشه سایت استفاده می کند، لذا انسان هم میتواند به راحتی آن را مطالعه کند و هر مشکلی در خصوص پست ها یا صفحات اشتباه را پیدا کند.

بهینه سازی RSS

آیا شما توسط scrapers غافلگیر شده اید؟ به جای نفرت از آنها، از آنها به نفع خود استفاده کنید! با اضافه کردن یک پیوند به خوراک RSS شما به مقاله اصلی، شما به موتور جستجو می گوئید که باید به دنبال اصل باشد. به این ترتیب، افزونه Yoast SEO شانس شما را برای رتبه بندی کلمات کلیدی انتخاب شده افزایش می دهد و در یک حرکت از شر scrapers خلاص می شوید!

Breadcrumbs

اگر پوسته شما سازگار باشد و پوسته ها بر اساس Genesis یا توسط WooThemes طراحی شده باشند، می توانید از قابلیت داخلی Breadcrumbs استفاده کنید. این به شما اجاز ایجاد یک منوی ناوبری را می دهد که هم مناسب برای کاربران و هم مناسب برای موتوهای جستجوگر است.

فایل ROBOT.TXT و .HTACCESS را ویرایش کنید

با استفاده از ویرایشگر فایل تعبیه شده می توانید فایل .htaccess و ROBOT.TXT را ویرایش کنید. Yoast SEO به شما دسترسی به فایلهای بسیار مهم از نظر سئو را می دهد.

یکپارچگی اجتماعی

SEO و رسانه های اجتماعی به شدت در هم آمیخته اند. به همین دلیل است که این پلاگین نیز با پیاده سازی OpenGraph فیس بوک همراه است و به زودی نیز از تگ های اشتراک گذاری Google+ پشتیبانی می کند.

سازگاری با Multi-Site

بر خلاف برخی دیگر از افزونه ها، Yoast SEO با Multi-Site کاملا سازگار است. Sitemap های XML در تمامی راه اندازی ها کار می کنند. در تنظیمات شبکه، گزینه ای برای اعمال تنظیمات از یک وبلاگ به دیگر وبلاگ ها یا تنظیمات وبلاگ برای پیش فرض یک وبلاگ خاص وجود دارد.

قابلیت درون ریزی و برون بری

اگر چندین وبلاگ دارید، راه اندازی پلاگین هایی مانند این یکی در همه آنها ممکن است به یک کار دیوانه کننده تبدیل شود. اما اینطور نیست، زیرا آنچه انجام خواهید داد ساده است: شما یک بار پلاگین را تنظیم می کنید. سپس تنظیمات خود را برون بری میکنید و به سادگی آنها را در همه سایتهای دیگر خود وارد می کنید. ساده است!

نصب کردن افزونه Yoast SEO

از پنل وردپرس

۱- به نشانی “افزونه ها > افزودن” مراجعه کنید. اگر زبان مدیریت شما انگلیسی باشد این آدرس برابر می شود با “Plugins > Add New”

۲- عبارت “Yoast SEO” را جستجو کنید.

۳- از صفحه افزونه ها، Yoast SEO را فعال کنید.

۴- به بخش “پس از فعال سازی” که پایین تر اشاره کردیم مراجعه کنید.

به صورت دستی

۱- پوشه wordpress-seo را در مسیر “/ wp-content / plugins” آپلود نمایید.

۲- از صفحه افزونه ها، Yoast SEO را فعال کنید.

۳- به بخش “پس از فعال سازی” که پایین تر اشاره کردیم مراجعه کنید.

پس از فعالسازی

۱- شما باید پیام شروع پیکربندی Yoast SEO را مشاهده کنید.

۲- مراحل پیکربندی را طی کنید و افزونه را برای سایت خودتان راه اندازی کنید.

۳- نصب و فعالسازی پایان یافت!

 

 

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۶/۰۶/۳۱دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ, وردپرسبرچسب ها: , , , ,
نظرات و دیدگاه شما

نظرات شما عزیزان