سطح تعریف نشده

سطح تعریف نشده

میخواهید عمر باتری آیفون شما افزایش پیدا کند؟ از اینکه تا پیش از ساعت 8 عصر باتری دستگاهتان کاملا تخلیه شده خسته شدید؟ با ما همراه شوید تا با استفاده از روش های افزایش باتری آیفون، دستگاهتان را به یک دستگاه تمام وقت تبدیل کنید. در این پست به شما ترفند های افزایش عمر باتری iPhone را آموزش خواهم داد.

چه تکنولوژی ای در تمام دستگاه های موبایل ضروری است؟ این موضوع مسلما کیفیت صفحه نمایش یا سایز آن نیست. همچنین فضای ذخیره سازی اطلاعات و یا سرویس های ابری هم اهمیت چندانی ندارند. مهم ترین فاکتور یک دستگاه همراه (موبایل) باتری آن است. چرا که بدون باتری مهم نیست چقدر دستگاه شما پیشرفته است؛ اگر نتوانید آن را روشن کنید، از یک قلم و کاغذ کاربرد کمتری خواهد داشت.

 

این پست در ادامه پست 20 روش بهینه سازی مصرف باتری iPhone – روش های افزایش عمر باتری آیفون (بخش اول) می باشد، توصیه می کنم قبل از این پست، پست قبلی را مطالعه کنید. لازم به ذکر است که عناوین این پست تغییر کرده اند و توضیحات آن تقریبا مشابه پست ذکر شده هستند.

 

جدیدترین اتفاقات در مورد باتری ایفون: اپل در iPhone X و iPhone 8 در موضوع باتری پیشرفت چشمگیری داشته است، مخصوصا در نسخه Plus که ابعاد بزرگتری هم دارد.

 

برای بیشتر مردم، از نظر من آنهایی که از iPhone های قدیمی تر استفاده می کنند، عملکرد باتری ناراحت کننده و استفاده از دستگاه برای تمام روز بسیار مشکل است.

در واقع زمانی که از iPhone تعریف می کنید، به فکر ساعت 3-4 عصر باشید که باتری دستگاه شما به 30% رسیده است. که البته این موضوع واقع زجر دهنده است.

برای بهبود این شرایط، من از روش هایی برای افزایش باتری آیفون خودم استفاده کردم که مایلم آن را با شما در میان بگذارم. با من همراه باشید با نحوه بهبود عملکرد باتری آیفون

 

چگونه باتری iPhone را افزایش دهم

روش های من نه تنها به شما کمک می کند تا زمان بیشتری از iPhone استفاده کنید، بلکه در برخی موارد باعث افزایش و بهبود عملکرد کلی دستگاهتان نیز خواهد شد.

در این پست به شما 20 روش برای بهبودی باتری آیفون خواهم گفت:

 

11- بروزرسانی اپلیکیشن ها در پس زمینه را غیر فعال کنید.

قابلیت Background App Refresh در iOS، قابلیتی است که اپلیکیشن ها را قادر میسازد که بررسی کنند چه زمانی از آن ها استفاده می کنید. این کار به اپلیکیشن ها قابلیت این را میدهد که زمانی که دوباره تمایل دارید از آن استفاده کنید را حدس بزند و در نتیجه، زمانی که می خواهید اپلیکیشن را باز کنید، اطلاعات را کامل در اختیارتان بگذارد. در واقع این قابلیت باعث افزایش سرعت کار کردن شما با اپلیکیشن های “شبکه های اجتماعی” یا “سرویس های ایمیل” می شود، اما آیا واقعا نیاز است که این موضوع به صورت خودکار انجام شود؟

پس از اینکه پاسخ سوال را در مورد هر اپلیکیشن یافتید، می توانید اقدام به خاموش کردن Background App Refresh برای هر یک از برنامه ها به صورت جداگانه نمایید.

 

خاموش کردن Background App Refresh: به Settings رفته و پس از آن به آدرس

General > Background App Refresh

رفته و در آنجا، هر برنامه ای که از نظر شما، نیاز به بروزرسانی در پس زمینه ندارد را خاموش کنید. همچنین می توانید در همین آدرس با ضربه زدن بر روی Background App Refresh تعیین کنید که:

گزینه اول Off: این قابلیت به کل خاموش شود.

گزینه دوم Wi-Fi: تنها بر روی شبکه وای-فای انجام شود.

گزینه سوم Wi-Fi & Cellular Data: با استفاده از دیتا و وای-فای انجام شود.

 

12- دسترسی برنامه ها به نقطه مکانی (Location) را منع کنید.

سرویس Location به برنامه ها این قابلیت را میدهد تا با توجه به GPS و Wi-Fi، موقعیت مکانی شما را تشخیص دهند. Location Service قابلیت مفیدی برای بعضی از برنامه ها نظیر برنامه های ناوبری و حمل و نقل است، اما برای برخی از برنامه های دیگر این سرویس ضرورتی ندارد. علاوه بر اینها، سرویس مکان یابی باتری زیادی مصرف می کند.

 

خاموش کردن مکان یابی در iOS 11

 

خاموش کردن Location Service برای برنامه ها در ایفون: برای اینکار در Settings به آدرس

Privacy > Location Services

رفته و در آنجا تمام سرویس را خاموش کنید (توصیه نمی شود) و یا اینکار را برای هر برنامه به صورت جداگانه انجام دهید. در صورتی که میخواهید برای هر برنامه جداگانه اینکار انجام شود، کافیست بر روی نام برنامه ضربه بزنید و سپس در صفحه بعدی گزینه Never را انتخاب کنید.

 

 13- دسترسی سیستم به نقطه مکانی (Location) را منع کنید.

اینکه برخی از اپلیکیشن ها را از دسترسی به نقطه مکانی منع کردید دلیل بر این نیست که نتوانید سیستم عامل را نیز منع کنید. با خاموش کردن برخی از مواردی که خیلی ضرورتی ندارند می توانید طول عمر باتری ایفون خودتان را بیشتر کنید. توصیه می کنم که این بخش را مطابق آنچه در تصاویر زیر نشان داده ام انجام دهید.

 

توصیه هایی برای دسترسی سیستم عامل iOS به مکان یابی

 

خاموش کردن Location Service سیستم عامل در آیفون: برای اینکار در Settings به آدرس

Privacy > Location Services

رفته و در آنجا به انتهای لیست مراجعه کنید، جایی که گزینه System Services را می توانید مشاهده کنید. بر روی System Services ضربه بزنید و سپس مطابق تصاویر بالا یا به انتخاب شخصی این قابلیت ها را خاموش یا روشن کنید.

 

 14- قابلیت Hey Siri را غیرفعال کنید.

به صورت پیشفرض، Siri همیشه در Background سیستم عامل iOS در حال اجراست. در واقع منتظر این است که شما با آن صحبت کنید، که این به این معناست که قرار است باتری شما صرف بیدار نگه داشتن Siri شود. اگر که از Siri استفاده نمی کنید که کلا یک عامل باتری خور اضافه است و اگر هم استفاده نمی کنید، می توانید به راحتی Siri را با فشردن و نگه داشتن کلید Home بیدار کنید.

 

غیر فعال کردن Hey Siri: به منظور غیرفعال کردن Hey Siri، در Settings به منوی General و سپس Siri رفته (در iOS 11 این منو با نام Siri & Search در Settings وجود دارد.) و در آنجا گزینه Allow “Hey Siri” را خاموش کنید (در iOS 11 این گزینه به نام Listen for “Hey Siri” می باشد.).

 

15- از پس زمینه های روشن استفاده کنید.

بر خلاف ایده سنتی و رایج بین مردم، تصاویر تیره در پنل های LCD انرژی بیشتری از تصاویر روشن مصرف می کنند. این موضوع بخاطر ساختار فیزیکی پنل های LCD است و تمامی آیفون ها تا به اکنون از صفحه نمایش های IPS LCD استفاده کرده اند. البته این گزینه در خور iPhone X با پنل Super AMOLED آن نیست و در آن این موضوع کاملا عکس می باشد.

 

16- به جای استفاده از اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی از وبسایت های آن ها استفاده کنید.

این موضوع تاحدی ساده به نظر می رسد و به نظر کاربردی نیست؛ اما دقیقا کاربرد بسیار زیادی دارد. زمانی که تعداد اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی دستگاهتان افزایش پیدا می کند، به معنی آن است که دستگاه می بایست شبکه های بیشتری را برای دریافت اطلاعات بررسی کند. در این میان پیام رسان ها در صدر جدول مصرف باتری هستند، چرا که می بایست به سرعت پیامی که برای شما ارسال شده است را به شما نشان دهند. اما در خصوص پیام رسان ها چاره ای نیست! بررسی های من نشان داده که اگر به جای اپلیکیشن Facebook یا Twitter و یا Google Plus از وبسایت های آنها و مرورگر Chrome بر روی iOS استفاده کنم، لطف بزرگی به باتری دستگاهم کرده ام.

 

17- اگر از برنامه ای مدام استفاده می کنید، پس از خارج شدن از آن، آن را کامل نبندید!

باز هم عقیده ای سنتی در بین مردم که البته در خصوص سیستم عامل iOS اشتباه است، بستن اپلیکیشن ها به طور کامل باعث افزایش عمر باتری می شود. در جواب باید بگویم هرگز. البته این تنها گفته من نیست، بلکه خودم هم این موضوع را از بزرگان شرکت Apple شنیده ام (البته در شبکه های اجتماعی شان).

در توضیح این موضوع باید بگویم: زمانی که شما مدام از برنامه ای استفاده می کنید، باید اجازه دهید که اطلاعات آن بر روی حافظه RAM باقی بماند؛ چرا که هربار خارج کردن و ریختن برنامه داخل RAM باعث استرس بیشتر دستگاه و در نتیجه آن باعث دشارژ شدن سریعتر باتری دستگاهتان می گردد.

 

18- سیستم عامل iOS را بروز نگه دارید.

این موضوع که درون سیستم عامل ها Bug ها و ایراداتی وجود دارد، موضوع عجیبی نیست. به همین دلیل شرکت های نرم افزاری با ارائه آپدیت هایی اقدام به برطرف کردن ایرادات می کنند. اگر برای دستگاه شما بروزرسانی وجود دارد، عجله کنید و دستگاهتان را به جدیدترین نسخه بروز کنید.

 

منوی Software Update در iOS 11

بروزرسانی سیستم عامل iOS: برای بروزرسانی iOS کافیست در Settings به منوی General و سپس Software Update مراجعه کنید. توجه داشته باشید که دستگاهتان به Wi-Fi و شارژ متصل باشد (یا حداقل 80 درصد شارژ داشته باشد.). در صورتی که برای دستگاه شما بروزرسانی موجود باشد، می توانید آن را دانلود کنید.

 

توصیه می کنم مطالعه کنید: دانلود جدیدترین نسخه iOS 11 و آموزش نصب آن بر روی تمامی دستگاه های Apple که پشتیبانی می شوند

 

19- از آیفون در شرایط سرد استفاده نکنید!

شاید اندکی سوال بر انگیز باشد، اما احتمالا شما هم متوجه این شده اید که زمانی که در سرمای زیر صفر درجه با دستگاهتان کار میکنید، باتری دستگاه به سرعت خالی می شود. این اتفاق به دلیل استفاده اپل از باتری های Lithium-Polymer و ساختار آن است. که البته با یکبار خاموش و روشن کردن دستگاه و گرم کردن دستگاه می توانید مقداری از باتری از دست رفته را برگردانید!

شرکت اپل می گوید بهترین رنج دما برای کارکرد محصولاتش دمای بین 0 تا 35 درجه سانتی گراد است.

 

20- اپلیکیشن ها را به روز و اضافه ها را حذف کنید!

اگر نرم افزاری بر روی دستگاهتان است که شما سالی یکبار و حتی ماهی یکبار هم به آن سر نمی زنید، بهتر است که آن را حذف کنید.

 

حذف کردن اپلیکیشن ها در iOS: برای حذف کردن نرم افزارهای نصب شده بر روی iOS، کافیست بر روی آیکون آن چند لحظه انگشت خود را نگه دارید تا زمانی که آیکون برنامه ها از ترس حذف شدن به لرزه در بیایند! سپس با ضربه زدن بر روی X قرمز رنگ بالا سمت راست آیکون ها، اپلیکیشن مورد نظر را حذف کنید.

 

App Store همواره به اطلاع شما می رساند که آیا برنامه ای بروزرسانی دارد یا خیر. بهتر است هر هفته یکبار به App Store سر بزنید و به بخش Updates مراجعه کنید و در آنجا اقدام به بروزرسانی برنامه های نصب شده نمایید. برای اینکار شما نیازمند Apple ID هستید و در غیر این صورت نمی توانید اپلیکیشنی را بروز کنید.

 

اگر مشکل Apple ID نداشتید و متوجه شدید که برنامه هایتان بروز نمی شوند، پست خطای 1009 چیست؟ | 6 روش برای رفع خطای 1009 در آیفون، آیپد و iTunes به همراه رفع مسدودیت اپ استور را مطالعه کنید.

 

کاربران محترم لطفا توجه داشته باشید که این راهکار ها تنها راهکار های موجود نیستند و در آینده به بررسی راه و روش های دیگری هم خواهم پرداخت و آن ها را نیز با شما در میان خواهم گذاشت.

لطفا با اهدای لینک این پست به دوستان و آشنایانتان، هم به آنها برای افزایش طول عمر باتری آیفونشان کمک کنید و هم به من انرژی بدهید که پست های آینده را کامل تر از همیشه بنویسم!

 

شما هم روش مخصوصی برای افزایش شارژدهی دستگاه های آیفون دارید؟ از بخش نظرات به اطلاع دیگر کاربران برسانید!

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

آخرین بروزرسانی: 1397/02/10دسته بندی: آموزش آنلاین, موبایل و تبلتبرچسب ها: , , ,
نظرات و دیدگاه شما

نظرات شما عزیزان

  1. Avatar
    نیما 1399/07/03 در 19:34 - پاسخ دادن

    کاربری بود دمت گرم