سطح تعریف نشده

سطح تعریف نشده

میخواهید عمر باتری آیفون شما افزایش پیدا کند؟ از اینکه تا پیش از ساعت ۸ عصر باتری دستگاهتان کاملا تخلیه شده خسته شدید؟ با ما همراه شوید تا با استفاده از روش های افزایش باتری آیفون، دستگاهتان را به یک دستگاه تمام وقت تبدیل کنید. در این پست به شما ترفند های افزایش عمر باتری iPhone را آموزش خواهم داد.

چه تکنولوژی ای در تمام دستگاه های موبایل ضروری است؟ این موضوع مسلما کیفیت صفحه نمایش یا سایز آن نیست. همچنین فضای ذخیره سازی اطلاعات و یا سرویس های ابری هم اهمیت چندانی ندارند. مهم ترین فاکتور یک دستگاه همراه (موبایل) باتری آن است. چرا که بدون باتری مهم نیست چقدر دستگاه شما پیشرفته است؛ اگر نتوانید آن را روشن کنید، از یک قلم و کاغذ کاربرد کمتری خواهد داشت.

 

جدیدترین اتفاقات در مورد باتری ایفون: اپل در iPhone X و iPhone 8 در موضوع باتری پیشرفت چشمگیری داشته است، مخصوصا در نسخه Plus که ابعاد بزرگتری هم دارد.

 

برای بیشتر مردم، از نظر من آنهایی که از iPhone های قدیمی تر استفاده می کنند، عملکرد باتری ناراحت کننده و استفاده از دستگاه برای تمام روز بسیار مشکل است.

در واقع زمانی که از iPhone تعریف می کنید، به فکر ساعت ۳-۴ عصر باشید که باتری دستگاه شما به ۳۰% رسیده است. که البته این موضوع واقع زجر دهنده است.

برای بهبود این شرایط، من از روش هایی برای افزایش باتری آیفون خودم استفاده کردم که مایلم آن را با شما در میان بگذارم. با من همراه باشید با نحوه بهبود عملکرد باتری آیفون

چگونه باتری iPhone را افزایش دهم

روش های من نه تنها به شما کمک می کند تا زمان بیشتری از iPhone استفاده کنید، بلکه در برخی موارد باعث افزایش و بهبود عملکرد کلی دستگاهتان نیز خواهد شد.

در این پست به شما ۲۰ روش برای بهبودی باتری آیفون خواهم گفت:

۱- Wi-Fi Assist را فعال کنید

Wi-Fi یکی از عوامل خورنده باتری آیفون شماست! مشکل از آنجایی شروع می شود که iPhone شما مدام تلاش می کند تا امواج Wi-Fi را جذب کند و حتی زمانی که سیگنال وای-فای ضعیف است، داخل شبکه باقی بماند. این کار به طوری که نمی توانید فکرش را بکنید باتری شما را خالی می کند. برای جلوگیری از این اتفاق، قابلیت Wi-Fi Assist را فعال کنید. قابلیت Wi-Fi Assist زمانی که سیگنال وای-فای بسیار ضعیف شود، به صورت خودکار از Wi-Fi قطع شده و به اینترنت سیم کارت شما وصل می گردد. توجه داشته باشید که این قابلیت می تواند برای شما هزینه بر باشد و در صورتی که بسته اینترنتی فعال ندارید بهتر است از این روش صرف نظر کنید. 

 

فعال کردن Wi-Fi Assist در iPhone

 

فعال کردن Wi-Fi Assist: به Setting مراجعه کنید و از منوی Cellular این قابلیت را فعال کنید.

۲- Low Power Mode را فعال کنید

از iOS 9 به بعد، به سیستم عامل iOS، قابلیتی با عنوان Low Power Mode اضافه شد. در این حالت به صورت خودکار قابلیت های پرمصرف، غیر از آنهایی که ضروری هستند، زمانی که شارژ دستگاهتان به ۲۰% می رسد خاموش می کند. این مقدار از غیرفعال کردن قابلیت های پر مصرف، زمانی که باتری به ۱۰% می رسد بیشتر می شود. اما برخی بر این باور هستند که نمی توانند در حالت عادی از حالت Low Power Mode استفاده کنند. که این باور اشتباه است. با فعال کردن این قابلیت می توانید عمر باتری دستگاهتان را به مراتب افزایش دهید.

 

فعال کردن حالت Low Power Mode به صورت دستی در آیفون

 

فعال کردن Low Power Mode: به Setting > Battery مراجعه کنید و در آنجا Low Power Mode را فعال کنید.

۳- افکت های دستگاه را کاهش دهید

افکت Parallax همان افکتی است که باعث می شود آیکون ها و Notificationها حرکت اندک ولی چشمگیری به هنگام تکان دادن آیفون داشته باشند. Apple افکت Parallax را ایجاد کرد تا به ایکون های تخت، جان دهد. از آنجایی که هر پروسه ای که تحرک داشته باشد برای اجرا به قابلیت های گرافیکی دستگاه متوصل می شود، باتری دستگاه را سریع تر خالی می کند. با کاهش دادن افکت ها ممکن است سیستم عامل iOS برایتان اندکی ساده به نظر بیاید. اما اگر باتری بیشتری می خواهید این قابلیت را فعال کنید.

 

فعال کردن Reduce Motion در آیفون

 

فعال کردن Reduce Motion: برای کاهش افکت ها به آدرس:

Setting > General > Accessibility > Reduce Motion

بروید و در آنجا قابلیت Reduce Motion را فعال کنید.

۴- Dynamic Background را غیرفعال کنید

یکی دیگر از Motionها، Dynamic Backgroundها هستند. این ها پس زمینه هایی هستند که داخل آنها از عناصر متحرک استفاده شده است. با اینکه اینها جذاب هستند، اما همان تحرک باعث مصرف بیشتر باتری می شود. بهترین کار استفاده از تصاویر ثابت (Still) به عنوان پس زمینه است. البته این موضوع را در نظر داشته باشید در صورتی که ترفند ۳ را انجام نداده باشید، برای تصاویر ثابت دو حالت Still و Perspective وجود دارد که انتخاب حالت Perspective اثر منفی بر روی باتری خواهد گذاشت.

 

انتخاب پس زمینه ثابت برای iPhone

 

استفاده از تصویر ثابت: از Setting به منوی Wallpaper رفته و در آنجا گزینه Choose a New Wallpaper را انتخاب کنید. سپس یا از بخش Stills یا از گالری شخصی تان تصویری را انتخاب کنید.

۵- Auto-Brightness را روشن کنید

نور صفحه نمایش زیاد، مقدار زیادی از باتری را مصرف می کند. این موضوع بخاطر این است که انرژی بیشتری باید صرف شود تا صفحه نمایش شما روشن تر شود که در نتیجه این، باتری سریعتر خالی می شود. در حالت کلی زمانی که در نور کم هستید به نور کمتری نیاز دارید و همین طور در مورد نور بیشتر که به نور صفحه بیشتری نیاز دارید. بنابراین فعال کردن قابلیت Auto-Brightness می تواند کمک شایانی به شما در افزایش عمر باتری آیفونتان کند.

فعال کردن Auto-Brightness: برای فعال کردن این قابلیت در iOS 11 به مسیر زیر بروید:

Settings > General > Accessibility > Display Accommodations

و گزینه Auto-Brightness را فعال کنید.

برای فعال کردن این قابلیت در iOS های قدیمی تر، کافیست در Settings به منوی Display & Brightness بروید و در آنجا Auto-Brightness را فعال کنید.

۶- Reduce White Point را فعال کنید

همانند آنچه بالاتر در ترفند شماره ۵ گفتیم، نور صفحه کمتر باعث مصرف انرژی کمتری می شود. با استفاده از این روش هم انرژی مصرفی صفحه نمایش را کاهش خواهیم داد.

فعال کردن Reduce White Point: برای فعال کردن این قابلیت در iOS 11 به مسیر زیر بروید:

Settings > General > Accessibility > Display Accommodations

و گزینه Reduce White Point را فعال کنید.

۷- نور صفحه را دستی کم کنید

اگر حوصله تنظیم نور صفحه به صورت دستی را دارید، پیشنهاد می کنم به جای ترفند ۵ از این ترفند استفاده کنید تا استفاده از سنسور تشخیص نور را نیز کاهش دهید. برای این کار می توانید در نسخه های iOS 11 و iOS 10 از Control Center استفاده کنید. اگر از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنید یا می خواهید از Settings اقدام به این کار کنید، در Settings به منوی Display & Brightness بروید و در آنجا نور صفحه را دستی کم و زیاد کنید.

۸- بلوتوث را خاموش کنید

دستگاه های جدید شرکت اپل از نسخه ۵.۰ بلوتوث استفاده می کنند که مصرف باتری آن بسیار کم است. اما دستگاه های قدیمی تر از بلوتوث های قدیمی تری هم برخوردار بودند و از این سو مصرف بلوتوث آنها نسبتا بالاتر از دستگاه های جدید است.

خاموش کردن بلوتوث: در iOS 11 با اینکه در Control Center گزینه Bluetooth وجود دارد اما این گزینه تنها دستگاه های بلوتوث متصل شده به دستگاه شما را تا ۲۴ ساعت قطع می کند. برای خاموش کردن بلوتوث باید از Settings به منوی Bluetooth رفته و در آنجا اقدام به خاموش کردن بلوتوث نمایید.

اما در نسخه های قدیمی تر از iOS 11، می توانید با کشیدن انگشتتان از پایین صفحه به بالا، از Control Center، بلوتوث را خاموش و یا روشن نمایید.

۹- LTE را خاموش کنید

تکنولوژی های جدیدتر ارتباطی نسبت به یکدیگر، بعلت افزایش کیفیت تماس و ارتباط اینترنتی، انرژی بیشتری مصرف می کنند. همین موضوع در تفاوت بین ۳G و ۲G هم وجود دارد. پس بنابراین اگر مایلید فقط تماس بگیرید و به دنبال استفاده از اینترنت نیستید، از ۲G استفاده کنید تا باتری بیشتری برای شما در آخر روز باقی بماند.

انتخاب نوع شبکه مخابراتی: برای انتخاب نوع شبکه مخابراتی (۲G، ۳G، LTE) در Settings به منوی Cellular مراجعه کنید. در این منو بر روی Cellular Data Options ضربه بزنید. در منوی بعدی بر روی Voice & Data (در مواردی که اینترنت سیم کارت شما خاموش باشد این گزینه با نام Voice ظاهر می شود.) ضربه بزنید و سپس به جای LTE، گزینه های دیگر مانند ۲G یا ۳G را انتخاب کنید.

۱۰- وای-فای را خاموش کنید

وای-فای یکی دیگر از تکنولوژی های ارتباطی است که زمانی که بیرون از محدوده آن هستیم به آن نیاز نداریم. البته این موضوع بسیار مهم است که زمانی که از Wi-Fi در منزل یا محل کار استفاده میکنیم دیگر مجبور به پرداخت هزینه های Data نخواهیم بود. اما همیشه روشن بودن آن به معنی این است که دستگاه ما همیشه، حتی زمانی که سوار مترو یا تاکسی هم هستیم، به دنبال امواج Wi-Fi میگردد تا به آن وصل شود. نتیجه آن، مصرف باتری بیشتر است.

خاموش کردن Wi-Fi: در iOS 11 با اینکه در Control Center گزینه Wi-Fi وجود دارد اما این گزینه تنها اتصالات وای-فای را تا ۲۴ ساعت قطع می کند. برای خاموش کردن Wi-Fi باید از Settings به منوی Wi-Fi رفته و در آنجا اقدام به خاموش کردن Wi-Fi کنید.

اما در نسخه های قدیمی تر از iOS 11، می توانید با کشیدن انگشتتان از پایین صفحه به بالا، از Control Center، وای-فای را خاموش و یا روشن نمایید.

 

این پست به همین جا ختم نمی شود و به علت طولانی شدن آن، در دو بخش تهیه شده است. ادامه روش ها را داخل بخش دوم مشاهده کنید.

 

شما هم روش مخصوصی برای افزایش شارژدهی دستگاه های آیفون دارید؟ از بخش نظرات به اطلاع دیگر کاربران برسانید!

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۷/۰۲/۰۷دسته بندی: آموزش آنلاین, موبایل و تبلتبرچسب ها: , , ,
نظرات و دیدگاه شما

نظرات شما عزیزان