تغییر نام همزمان چند فایل در macOS – چگونه اسم چند فایل را در Mac OS همزمان عوض کنم؟

سطح تعریف نشده

سطح تعریف نشده

در نسخه های قدیمی Mac OS کاربران دنبال راهی برای تغییر نام چند فایل همزمان می گشتند (به این نوع تغییر نام Batch Rename می گویند.) و برای اینکار یا باید از Command Line استفاده می کردند و یا نرم افزار جداگانه ای نصب میکردند تا این کار را انجام دهد.

از نسخه OS X Yosemite، اپل قابلیت های بسیاری برای تغییر نام دسته جمعی فایل در Finder تعبیه کرده است.

برای تغییر نام چند فایل در Mac که فرمت آنها مشابه هم است، مراحل زیر را دنبال کنید. در مثال زیر میخواهیم چند فایل عکس را همزمان تغییر نام بدهیم.

 1. پنجره Finder را باز کرده و فایل های مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 2. با استفاده از ماوس یا تاچ پد فایل های مورد نظرتان را انتخاب کنید. همچنین می توانید با نگه داشتن کلید Shift و یکی یکی کلیک کردن روی هر مورد آنها را انتخاب کنید.
  انتخاب کردن فایل های مورد نظر
 3. روی کلید Action در نوار ابزار Finder کلیک کنید. یا اینکه روی یکی از موارد انتخاب شده راست کلیک (یا Ctrl + کلیک) کنید. 
  انتخاب گزینه تغییر نام
 4. از فهرست گزینه Rename X Items را انتخاب کنید. (X تعداد فایل های انتخاب شده را می گوید.)
 5. فرمت فایل ها را از لیست Format در بخش Rename Finder Items انتخاب کنید. 
  انتخاب فرمت فایل ها
 6. در فهرست بعدی ساختار نام فایل (Name Format) را انتخاب کنید. ما از Name and Index استفاده می کنیم اما شما می توانید از Name and Counter یا Name and Date استفاده کنید. 
  انتخاب نوع تغییر نام
 7. یک نام مشترک برای فایل هایتان در فیلد Custom Format وارد کنید. 
  وارد کردن نام مشترک برای فایل ها
 8. شماره شروع (برای شمارش) را در فیلد Start numbers at وارد کنید. به یاد داشته باشید اگر یک فرمت عددی انتخاب کرده باشید، با استفاده از لیست Where می توانید انتخاب کنید که عدد شمارش قبل یا بعد از نام مشترک قرار بگیرد.
 9. مطمئن شوید که نتیجه خروجی مطابق میل شماست. یک پیش نمایش از نام گذاری جدید در پایین پنجره نشان داده می شود و پس از اینکه از آن راضی بودید بر روی Rename کلیک کنید. 
  فایل های تغییر نام داده شده

فایل های انتخاب شده توسط شما الان باید مطابق میلتان تغییر کرده باشند. اگر از تغییر ایجاد شده راضی نبودید، از منوی Edit بر روی Undo Rename کلیک کنید و یا از کلید ترکیبی Command + Z استفاده کنید.

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

مصطفی

هپتا رو راه‌اندازی کردم تا بتونم به مردم کمک کنم راحت‌تر مشکلات دیجیتالی خودشون رو برطرف کنن. در حال حاضر هم خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیکی رو داخل پروژه گسترش میدم.

آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰دسته بندی: macOSبرچسب ها: , , , ,
نظرات و دیدگاه شما

نظرات شما عزیزان